Четврта трансплатација на срце во земјава, донор е 44-годишна жена

пред 2 недели

Тим на доктори ќе ја изврши четвртата трансплантација на срце во Македонија. За ова на социјалните мрежи објави министерот за здравство, Венко Филипче. По трансплантацијата на срце, ќе се изврши и трансплантација на бубрези и коски.

„Започнуваме подготовки за четврта трансплантација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш“, напиша Филипче.

Донорот на органите е 44 годишна жена, која имала мозочна смрт.

Share

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. The World God Only Knows: Goddesses (Dub) Episode 12

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Tezuka Osamu ga Kieta?! 20 Seiki Saigo no Kaijiken Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. City Hunter: The Secret Service (Dub) (https://animeflix.nl/m/4Wo6) Episode Full

KissAnime Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/kissanime-contact

Scroll to Top