13 девојки забавувале гости во ресторан кој работел надвор од дозволеното работно време

пред 2 недели

Тетовската полиција ноќеска од 22.15 часот до 23.45 часот во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во локал во Желино при што се приведени 14 лица поради работа спротивно на прописи во време на епидемија.

–Во објектот биле затекнати 19 лица – гости и 13 женски лица кои ги забавувале гостите. Од нив осум биле државјанки на Република Албанија и пет македонски државјанки. Сопственикот З.С.(49) од с.Желино и 13-те женски лица биле лишени од слобода, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат. Претходната вечер слична акција со приведени 12 лица имаше во Тетово.

Share

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Duck Brigade Episode Full

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch CHOYOYU!: High School Prodigies Have It Easy Even in Another World! (Dub) Episode 12

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. K: SEVEN STORIES "SIDE:BLUE - Sirius - " (Dub) (https://kissanime.mx/m/Rvq9) Episode 2

KissAnime Cults3d: https://cults3d.com/en/users/kissanimemx

Scroll to Top