25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово

пред 2 месеци

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите, откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово.

Според Сања Стаматова, портпаролка на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х. бил погоден со куршум од лице од група која била на лов.

– Денеска во 11 часот и 6 минути во прилепската полициска станица било пријавено дека во атарот на селото Витолиште, 25-годишниот прилепчанец бил погоден со куршум од ловечка пушка од едно лице од група која била на лов. Во 14:55 часот од екипа на итната медицинска помош било констатирано дека Ѓ.Х. им подлегнал на повредите, соопшти Стаматова.

Увид направиле полицијата и јавен обвинител при основното јавно обвинителство од Прилеп. Наредена е обдукција. Од СВР Битола соопштуваат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share

Watch One Piece Episode 871 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime list

Dr. Stone: Stone Wars (https://animeflix.nl/m/ZNal) Episode 1 at website https://animeflix.nl fruit basket animeflix

Scroll to Top