301 санкционирани возачи во Скопје, 128 за пречекорена брзина

пред 5 месеци

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

– На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 301 санкција, меѓу кои возење без возачка дозвола 13 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 128 прекршоци, технички неисправни и нерегистрирани возила 26, 80 мерки за непрописно паркирање, известува МВР.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, а од Министерството апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Share

Fire Force Season 2 (https://gogoanime.be/m/QYrn) Episode 24 at website https://gogoanime.be gleipnir gogoanime

Fire Force Episode 24 at AnimePlanet anime planet anime

Scroll to Top