304 санкции за неносење маска

пред 1 месец

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 304 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 13 at website https://animeheaven.pro arifureta anime heaven

Watch The Quintessential Quintuplets Episode 10 (https://animeplanet.cc/m/N1B6/ep-10) at website https://animeplanet.cc one piece anime planet

Scroll to Top