386 санкции за неносење маска

пред 1 недела

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 386 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Share

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02 at website https://animeflix.nl. See more animeflix my hero academia heroes rising

Watch Bleach (Dub) Episode 321 at website https://animeplanet.cc manga anime planet

Scroll to Top