395 санкции за неносење маска

пред 5 месеци

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 395 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

AnimeFreak amine freak tv: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 2 (https://animefreak.ws/m/Z8qX/ep-2)

4Anime 4animeone: Attack on Titan Final Season (https://4anime.biz/m/8VEB) Episode 16

Scroll to Top