461 санкции за брзо возење на територија на цела држава

пред 4 месеци

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе зајакната акциска контрола на територијата на целата Република за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 461 возач.

Од нив, како што информираат од МВР, 45 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 20 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли, како што велат од МВР, продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Share

Watch Tamako Market (Dub) Episode 12

Watch Girls & Panzer Heartful Tank Disc: Fushou Akiyama Yukari no Sensha Kouza Episode 2

Website https://animekisa.in: Watch Yuusha Raideen animekisa Episode 37 watch animes

4Anime: Rail of the Star: A True Story of Children anime episode Full online free at https://4anime.biz 4animeone

Myspace: https://myspace.com/gogoanimebe

Forum yealink: http://forum.yealink.com/forum/member.php?action=profile&uid=161570

Scroll to Top