469 санкции за неносење маска

пред 4 месеци

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 469 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

4Anime dubbed anime: Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 12

WCOStream wcostream: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 4 (https://wcostream.cc/m/4qnl/ep-4)

Scroll to Top