625 санкции за неносење маска

пред 5 месеци

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 625 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Kовид-19.

Share

ANIMEFLIX anime online: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13

KissAnime kiss kiss anime: Fire Force Season 2 Episode 24

Scroll to Top