830 санкции за неносење маска

пред 4 месеци

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 830 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

Watch The Promised Neverland Episode 9 (https://animeflix.nl/m/YlXb/ep-9) at website https://animeflix.nl highschool of the dead animeflix

Watch World Trigger Episode 41 (https://animeheaven.pro/m/703/ep-41) at website https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven

Scroll to Top