847 активни случаи на Ковид-19 во Аеродром, најмногу во Скопје

пред 8 месеци

Министерството за здравство информира дека вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 32436, бројката на оздравени пациенти е 21090, на починати е 1004, а бројот на активни случаи изнесува 10342.

Во главниот град регистрирани се нови 397, а активни се 4862 случаи на Ковид-19.

Активни случаи по општини Скопје денеска:

• Чаир – 259
• Гази Баба – 639
• Аеродром – 847
• Карпош – 708
• Центар – 643
• Кисела Вода – 623
• Ѓорче Петров – 398
• Бутел – 252
• Шуто Оризари – 53
• Студеничани – 21
• Сарај – 36
• Арачиново -10
• Илинден – 111
• Сопиште – 44
• Чучер Сандево – 28
• Петровец –37
• Зелениково -16
• Странец – 43
• Нераспределен- 94

Министерството известува дека по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје.

Share

AnimeHeaven anime stream: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 10.5 (https://animeheaven.pro/m/PPk8/ep-10)

4Anime persona 4 the animation english: Redo of Healer Episode 12

Scroll to Top