Лига на нации: Успеси за Шпанија и Германија

пред 7 месеци

Борбата на турнирот во Лигата на нации вчера продолжи со натпреварите од третото коло.

Се одиграа седум натпревари, од кои два се истакнаа. Шпанија ја совлада Швајцарија со 1:0, а Германија како гостин ја совлада Украина во натпревари се од групата 4 од дивизијата „А“.

Резултати и стрелци:

Дивизија „А“

Група 4:

Шпанија – Швајцарија 1: 0
1: 0 – Орсабал (15)

Украина – Германија 1:2
0: 1 – Гинтер (20)
0: 2 – Горецка (49)
1: 2 – Малиновски (76-пен.)

Дивизија „Ц“

Група 1

Луксмебург – Кипар 2: 0
1: 0 – Синани (12)
2: 0 – Синани (26)

Црна Гора – Азербејџан 2: 0
1: 0 – Јоветиќ (9)
2: 0 – Ивановиќ (71)

Дивизија „Д“

Група 1:

Фарски Острови – Латвија 1: 1
0: 1 – Икауниекс (25)
1: 1 – Феро (28)

Андора – Малта 0: 0

Група 2

Лихтенштајн – Гибралтар 0: 1
0: 1 – Де Бар (10)

Share

KissAnime dubbed anime: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 11

AnimeDao knights and magic animedao: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 22 (https://animedao.nl/m/wgm5/ep-22)

Scroll to Top