Лидс на Алиоски и го нанесе првиот пораз на Астон Вила оваа сезона

пред 8 месеци

Тимот на Лидс синоќа ја победи Астон Вила на гостински терен со 3:0. За гостите цел натпревар одигра македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски.

Херој на мечот беше Патрик Бамфорд кој ги постигна трите гола во периодот од 55 до 74. минута.

Астон Вила која го претрпе првиот пораз оваа сезона во Премиер лигата, по пет одиграни натпревари има 12 бода и на 2. место на табелата.

Лидс од шест средби има 10 бода за во моментов трето место

Share

4Anime persona 4 the animation online: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 11

ANIMEFLIX animeflix banana fish: That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

Scroll to Top