Познати полуфиналните двојки во Лигата на нации

пред 6 месеци

УЕФА ги одреди полуфиналните двојки за завршниот турнир на второто издание на Лигата на нации, кој идниот октомври ќе се одржи во Италија.

Првата полуфинална двојка ја сочинуваат домаќинот Италија и Шпанија, додека вечерашната жрепка во Нион одлучи во второто полуфинале да се сретнат Белгија и Франција.

Италија ќе ја пречека Шпанија на стадионот „Сан Сиро“ во Милано на 6 октомври 2021 година, додека ден подоцна Белгија и Франција ќе играат за влез во финалето на стадионот на Јувентус во Торино.

Финалето ќе се игра на 10 октомври на „Сан Сиро“.

Share

4Anime anime sites: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 11

KissAnime kissanime my hero: The Seven Deadly Sins Episode 24

Scroll to Top