Почнува четвртфиналето на Ролан Гарос

пред 5 месеци

На Грен слемот Ролан Гарос денес стартува четвртфиналната фаза во двете конкуренции.

Кај тенисерите, 12-кратниот шампион Рафаел Надал ќе се соочи со 19-годишниот Јаник Синер, додека двократниот финалист Доминик Тим ќе игра против Диего Шварцман.

Во женска конкуренција, најпрво ќе се одигра последниот меч од осминафиналето, а потоа Елина Свитолина ќе има дуел со Надја Подорошка, додека Ига Шваитек ќе се сретне со Мартина Тревизиан.

Почетокот на програмата во Париз е во 11 часот.

Share

Watch World Trigger Episode 31 (https://gogoanime.be/m/7B8/ep-31) at GoGoAnime weathering with you gogoanime

Hori-san to Miyamura-kun (https://animefreak.ws/m/QWE8) Episode 4 at website https://animefreak.ws kiss anime freak

Scroll to Top