Англија повторно бележи зголемување на нови случаи на Ковид-19

пред 5 месеци

Бројот на нови случаи на Ковид-19 во Англија значително се зголеми, а според последните неделни податоци, тој повторно надмина 500.000, по падот што беше забележан во претходните три недели.

Британскиот Завод за национална статистика (ОНС) проценува дека 567.300 лица биле заразени со коронавирусот во Англија во неделата до 12 декември, седум дена по завршувањето на мерките за карантин. Една недела претходно, тој број беше 481.500.

Заводот наведува дека најголемо зголемување на бројот на нови случаи е забележано во Лондон.

Share

GoGoAnime gogoanime one punch man: My Hero Academia (Dub) (https://gogoanime.be/m/MWP9) Episode 13

WCOStream the flintstones wcostream: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 15

Scroll to Top