Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години во брак

пред 6 дена

Основачот на „Мајкрософт“ и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, и неговата сопруга Мелинда, вечерва во заедничка порака на Твитер соопштија дека се разведуваат.

Во порака, Бил и Мелинда вели дека двојката ја донела одлуката „по многу размислување и многу работа на нашата врска“.

Четвртиот најбогат човек во светот, со богатство кое се проценува на околу 130 милијарди долари и неговата сопруга беа во брак од јануари 1994 година.

„Во последните 27 години, израснавме три прекрасни деца и изградивме фондација што работи ширум светот за да им овозможи на сите луѓе да водат здрав и продуктивен живот,“

„Замолуваме за простор и приватност за нашето семејство додека почнуваме да управуваме низ овој нов живот,“ пишува во пораката на Твитер.

Share

AnimeFreak animefreak death note: Attack on Titan Final Season Episode 16

AnimeDao animedao god of highschool: Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

Scroll to Top