Блинкен: Америка се врати

пред 7 месеци

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД се „вратија“ и целосно се ангажирани во решавање на прашањата, како што се пандемијата на Ковид-19, климатските промени и иранската нуклеарна програма.

Тој за Би Би Си ја истакна важноста на вакцинацијата против коронавирусот и упати критики за Кина поради, според негова проценка, недостигот на транспарентност при откривањето на начинот на кој се појави коронавирусот.

Блинкен смета дека е потребен подобар систем за здравствена заштита, со цел да се спречат пандемиите.

– Од земјите се бара да бидат транспарентни и да разменуваат информации, нагласи државниот секретар на САД.

Блинкен додаде дека Вашингтон и неговите европски партнери се повторно на иста страна кога станува збор за Иран.

Share

Website https://animedao.nl: Watch Figure 17: Tsubasa & Hikaru animedao Episode 13 knights and magic animedao

ONE PIECE FILM GOLD 〜episode 0〜 711ver. (https://animepahe.cc/m/eDo2) Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Pink: Water Thieves Rain Thieves wcostream Episode Full wcostream cartoons

Seositecheckup: https://seositecheckup.com/seo-audit/animefreak.ws

Miarroba: https://miarroba.com/animefreakws

Scroll to Top