Бразил ќе ја набави и кинеската вакцина „Синовац“

пред 9 месеци

Бразилската Влада ќе ја вклучи кинеската вакцина „Синивац“ во својата програма во борбата против Ковид-19.

Во бразилската програма вклучена е и вакцината што ја развиваа „АстраЗенека“ и британскиот Универзитет Оксфорд.

Гувернерот на Сао Паоло, Жоао Дорија изјави дека бразилската Влада се согласи да купи 46 милиони дози од вакцината „Синовац“, додавајќи оти вакцинацијата во цела земја би можела да почне во јануари следната година.

Share

AnimeHeaven animeheaven unblocked: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 16 (https://animeheaven.pro/m/eD1/ep-16)

ANIMEFLIX attack on titan animeflix: Dr. Stone Episode 24

Scroll to Top