Бразил ќе ја набави и кинеската вакцина „Синовац“

пред 3 месеци

Бразилската Влада ќе ја вклучи кинеската вакцина „Синивац“ во својата програма во борбата против Ковид-19.

Во бразилската програма вклучена е и вакцината што ја развиваа „АстраЗенека“ и британскиот Универзитет Оксфорд.

Гувернерот на Сао Паоло, Жоао Дорија изјави дека бразилската Влада се согласи да купи 46 милиони дози од вакцината „Синовац“, додавајќи оти вакцинацијата во цела земја би можела да почне во јануари следната година.

Share

Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 1 (https://animeplanet.cc/m/EeoR/ep-1) at website https://animeplanet.cc. See more my anime planet

Watch DARLING in the FRANXX Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free shows

Scroll to Top