Бугарскиот претседател Радев започнува консултации за парламентарните избори

пред 6 месеци

На иницијатива на бугарскиот претседател Румен Радев, во претседателската резиденција започнуваат консултации за преземање на неопходните мерки за спроведување фер и транспарентен изборен процес, кој ќе го гарантира правото на глас и здравјето на бугарските граѓани, соопшти прес-службата на шефот на државата.

Првите средби ќе се одржат утре. Од 11 часот Радев ќе се сретне со министерот за здравство проф.Костадин Ангелов, доц.д-р Ангел Кунчев и проф.д-р Красимир Гигов.

Од 13 часот ќе разговара со проф.д-р Радка Аргирова, проф.д-р Андреј Чорбанов и д-р Александар Симидчиев.

Share

WCOStream wcostream spongebob: Watch SK8 the Infinity Episode 4

GoGoAnime gogoanime my hero academia: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 1 (https://gogoanime.be/m/paPm/ep-1)

Scroll to Top