Вакцинираните Германци од денес не мораат да ги почитуваат заштитните мерки

пред 6 дена

Во Германија, според предлог-законот одобрен од Владата, луѓето кои се вакцинирани со двете дози против Ковид-19 повеќе нема да имаат потреба да го почитуваат полицискиот час.

– Исто така, ќе им биде дозволен пристап до продавници и други објекти без да обезбедат негативен ПЦР тест, што во моментов се бара од останатиот дел од населението, изјави министерката за правда Кристин Ламбрехт.

Мерките може да стапат на сила овој викенд доколку бидат одобрени од Парламентот.

Share

AniWatch animes online: Watch Attack on Titan Final Season Episode 16 (https://aniwatch.pro/m/Aa5B/ep-16)

AnimeDao assassination classroom animedao: Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6

Scroll to Top