Вархеји во самоизолација поради Ковид-19

пред 7 месеци

Европскиот комесар за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеји синоќа објави дека е во самоизолација откако дозна дека еден член однеговиот тим епозитивен на Ковид-19. Вархеји на Твитер објави дека тој и членовите на неговиот тим чекаат резултати од тестирњето и оти во согласност со препораките за јавно здравје се во самоизолација. – Добро се чувствувам, немам симптоми, се тестирав и претходните недели и моите тестови беа негативни. Останете безбедни, напиша Вархеји. Еврокомесарот Вархеји минатата недела беше во официјални посети на Северна Македонија, Србија, Косово, Албанија, Босна и Херцеговина и Црна Гора каде го претставуваше извештајот на Европска комисија за Западен Балкан. Текстот Вархеји во самоизолација поради Ковид-19 е превземен од А1он .

Share

WCOStream dubbed anime: My Hero Academia 2 (Dub) (https://wcostream.cc/m/Qw1Y) Episode 25

AnimeHeaven anime online: Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 9 (https://animeheaven.pro/m/QkoW/ep-9)

Scroll to Top