Веран: Ќе ја забрзаме и поедноставиме вакцинацијата во Франција

пред 7 месеци

Француското Министерство за здравство соопшти дека ја проширува својата кампања за вакцинација против Ковид-19 на припадниците на противпожарната служба и другите служби за заштита кои се постари од 50 години.

– Ќе ја зајакнеме, забрзаме и поедноставиме нашата кампања за вакцинација, изјави министерот за здравство Оливие Веран за радиото РТЛ.

Франција вчера ја забрза вакцинацијата на медицинскиот персонал во болниците против Ковид-19, откако беше критикувана за бавното спроведување на имунизацијата.

Share

AnimeTV animetv ge: Watch Attack on Titan Episode 18 (https://animetv.cc/m/Ez/ep-18)

AnimeFreak watch anime online: Watch Naruto (Dub) Episode 217 (https://animefreak.ws/m/AW3/ep-217)

Scroll to Top