ВИДЕО: Борба со големиот пожар на Сицилија, евакуирани домови, затворен аеродром

пред 2 месеци

Италијанскиот остров Сицилија е погоден од големи пожари, поттикнати од рекордна горештина, поради што е наложена евакуација, а аеродромот е затворен.

Чадот е забележан над градот Катанија, кој е особено погоден од пожарите. Голем пожар избувна во предградието на градот и неколку семејства беа принудени да ги напуштат своите домови.

Според агенцијата АНСА, 150 луѓе биле заробени од пожари во две крајбрежни области на Катанија. За да го избегнат огнот, тие отишле на плажа, каде што биле спасени од крајбрежната стража, прво со гумен чамец, а потоа префрлени на патролни чамци.

Пожарникарите извршиле околу 250 интервенции во последните 24 часа на островот, а операциите за гаснење пожари се уште траат со помош на хеликоптери и авиони.

Share

Watch Dragon Ball Z Kai: The Final Chapters (Dub) Episode 69

https://animeflv.uk anime streaming

All Saints Street (https://animekisa.in/m/3BL6) Episode 12

GoGoAnime: Amanchu! Advance anime episode 12 online free at https://gogoanime.be boruto gogoanime

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimebe

Animefreakws mystrikingly: https://animefreakws.mystrikingly.com/

Scroll to Top