ВИДЕО: Две езера во Аргентина станаа розови

пред 2 месеци

Две езера во крајбрежниот регион Патагонија во Аргентина станаа флуоресцентни розови поради се уште необјасниви причини, за кои локалните екологисти стравуваат дека можат да бидат предизвикани од индустриска контаминација.

Езерата, лоцирани во близина на индустриски парк во предградието на аргентинскиот град Трелев, се наоѓаат на рамнина Патагонија. На официјалната страница на Општината Трелеу се наведува дека службениците неодамна наишле на камион кој фрлал отпад во езерата.

Аргеннтинските власти имаат спротивставени мислења дали промената на бојата на езерата е штетна, но еколозите се многу загрижени, бидејќи претпоставуваат дека обоеноста на езерата потекнува од бојата што компанијата во близина ја користи за одгледување на ракчиња.

Еколозите пртедупредуваат дека обоеноста на езерата покажува дека лошо се менаџирало со отпадот.

Локалните и регионалните службеници за заштита на животната средина ги истражуваат причините и потенцијалните оштетувања на езерата, но се уште немаат донесено заклучоци.

Share

Website https://gogoanime.be: Watch Eureka Seven Hi-Evolution 1 gogoanime Episode Full assassination classroom gogoanime

Website https://animefreak.ws: Watch Softenni Specials animefreak Episode 6 animefreak dragon ball

Website https://animekisa.in: Watch Haibane Renmei animekisa Episode 13 dubbed anime

Baccano! Specials (https://animeheaven.pro/m/8xV) Episode 3

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/animefreakws

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animefreakws.aspx

Scroll to Top