ВИДЕО: Жена и дете убиени во пукање на Флорида, напаѓачот си го одзеде животот

пред 2 недели

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден супермаркет во американската сојузна држава Флорида.

Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

– По пристигнувањето, полицијата пронајде две жртви кои починале од прострелни рани – повозрасна жена и дете. Меѓу загинатите е и напаѓачот, соопшти канцеларијата на шерифот во округот Палм Бич. Медиумите пишуваат дека тој си го одзел животот.

Засега не е позната причината за нападот. Во јужниот дел на Флорида во последните неколку недели се случија повеќе инциденти со пукање, но денешната трагедија ги немала елементите на инцидент со таканаречен „активен пукач“, туку се работи за убиства од поинакви мотиви, соопшти канцеларијата на Шерифот, не откривајќи повеќе детали.

Share

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Tonari no Kaibutsu-kun: Tonari no Gokudou-kun Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Chargeman Ken! Episode 65

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch NG Knight Ramune & 40 EX: Biku Biku Triangle Ai no Arashi Daisakusen Episode 3

KissAnime Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCn-wVisZ_QovLJhWOhZaYHg/about

Scroll to Top