ВИДЕО: Застрелан свештеник пред грчка црква во Лион

пред 8 месеци

Повторно пукање во Франција. Во тек е потера во францускиот град Лион, каде вооружено лице пукаше и повреди грчки православен свештеник пред црква, а потоа избега од местото на настанот, пренесуваат светските медиуми.

Министерството за внатрешни работи на Твитер објави предупредување дека имало инцидент во Лион и дека безбедносните сили се на местото на настанот.

Според некои француски медиуми, свештеникот бил застрелан двапати додека ја затворал црквата и се наоѓа во критична состојба, а напаѓачот е во бегство.

Share

AnimeHeaven animeheaven dragon ball super: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

KissAnime kissanime promare: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! (https://kissanimeonline.com/m/OgP1) Episode 3

Scroll to Top