(ВИДЕО) Квебек: Маскиран маж со нож уби две лица, мотивот – непознат

пред 4 месеци

Најмалку две лица се убиени, а петмина се ранети во канадскиот град Квебек, објави Би-би-си.

Полицијата ги советуваше граѓаните да останат дома, откако маж облечен во средновековна облека и вооружен со меч нападнал повеќе луѓе.

Напаѓачот на возраст од 20-тина години е уапсен и пренесен во болница, соопшти полицијата.

Нападот се случил во близина на Парламент хил, историски дел на Стар Квебек, а мотивот не е познат.

Во Квебек претежно се зборува француски јазик.

Share

Watch Attack on Titan Final Season Episode 6 (https://crunchyrollfree.com/m/Q8ld/ep-6) at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll one free trial per payment method

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 3 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime closed

Scroll to Top