ВИДЕО: Снимен моментот на силниот потрес во Перу, десетици повредени, оштетени куќи

пред 2 месеци

Најмалку 40 луѓе се повредени во силниот земјотрес што вчера го погоди северниот дел на Перу објавија локалните здравствени власти.

Од болницата во градот Сулане информираат дека тројца се потешко повредени, а меѓу нив е и една трудница.

Потресот со јачина од 6.1 степени по Рихтер бил на длабочина од 36 километри соопшти Сеизмолошкиот центр на Перу.

Агенцијата за цивилна заштита инфромираше дека се оштетени 187 куќи, а во шест од нив веќе не може да се живее. ВО една област се пријавени и неколку свлечишта.

Потресот се почувствувал и во соседниот Еквадор.

Share

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch Puella Magi Madoka Magica the Movie Part 1: Beginnings aniwatch Episode Full watch anime dub

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Tokyo 7th Sisters: Bokura wa Aozora ni Naru (https://animefreak.ws/m/kkyl) Episode Full

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing

Sketchfab: https://sketchfab.com/animeflixnl

Scroll to Top