ВИДЕО: Србија ги затвора сите објекти по 21 часот

пред 7 месеци

Србија воведува порестриктивни мерки за запирање на ширењето на коронавирусот.

„Донесов одлука да ја ограничиме работатат на угостителските објекти и на се останато-продавници, трговски центри, се освен аптеките, бензинските пумпи и доставата на храна. Се се затвора од 21 часот до 05 часот следниот ден“, рече српската премиерка Ана Брнабиќ.

Оваа одлука стапува на сила од вторник ќе трае 15 дена кога дополнително ќе одчучиме дали треба да се засилат мерките, додаде таа.

Брнабиќ кажа дека засега се против мерката за забрана за движење, но не исклучи дека е тоа следна мерка доколку нема поволни резултати, опдносно опаѓање на бројката,

Share

KissAnime anime stream: Spirit Chronicles (https://kissanimeonline.com/m/MVBQ) Episode Preview

4Anime persona 4 the animation anime: My Hero Academia (https://4anime.biz/m/2PY) Episode 13

Scroll to Top