Виена: Во болница 15 повредени, седуммина потешко

пред 11 месец

Во шест болници во Виена примени се 15 повредени во синоќешниот вооружен напад, од кои седуммина се сериозно повредени, соопшти директорот на „Виенските болници“ Михаел Биндер.

Биндер за јавниот сервис ОРФ изјави дека станува збор за повреди добиени од куршуми, и оти кај неколкумина повредени е извршена и хируршка интервенција.

Тој наведе дека после 2 часот немало нови примени и изрази надеж дека нема да има повеќе повредени.

Биндер рече дека поради ситуацијата се мобилизирани дополнителни ресурси, односно дополнителен персонал.

Share

https://gogoanime.be gogoanime seven deadly sins

Tottoko Hamtarou: Anime Dechu! (https://animetv.cc/m/yVmk) Episode Full

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animepahe.cc: Watch Angel Heart animepahe Episode 50 watch anime free

Blogger: https://www.blogger.com/profile/06446856437789664718

Bombstat: https://www.bombstat.com/domain/gogoanime.be

Scroll to Top