Во Австрија 6.611 новозаразени од коронавирус

пред 8 месеци

Во Австрија во последните 24 часа се регистрирани 6.611 новозаразени лица. Најголем број е забележан во покраината Горна Австрија со 1.569, по што следат Виена со 924, Долна Австрија со 919 и Штаерска со 802 заразени.

Во моментов, хоспитализирани се 4.597 пациенти, од кои 697 се сместени на интензивна нега.

Во изминатите 24 часа починаа уште 104 лица, со што вкупниот број смртни случаи од Ковид-19 во земјата достигна 2.328.

Share

AnimeFreak fire force animefreak: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

WCOStream watch anime: Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://wcostream.cc/m/6EWN) Episode 2

Scroll to Top