Во Италија 731 смртен случај од Ковид-19, најмногу од април досега

пред 8 месеци

Во Италија од последици на Ковид-19 во изминатите 24 часа почина 731 лице, што е најмногу од 3 април досега, а потврдени се 32.191 новозаразени случаи, соопшти денеска италијанското Министерство за здравство.

Тестирани се 208.458 лица, односно околу 50.000 повеќе отколку претходното деноноќие.

Италија е првата западноевропска земја која е погодена од коронавирусот од почетокот на годинава и досега во неа починале 46.464 пациенти.

Најголем број случаи на зараза се регистрирани во Ломбардија, која е најпогодена од пандемијата, каде се потврдени 8.448 заболени лица, двојно повеќе од вчера.

Share

GoGoAnime gogoanim3: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 14 (https://gogoanime.be/m/RzGr/ep-14)

AnimeDao animedao demon slayer: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 24 (https://animedao.nl/m/mg96/ep-24)

Scroll to Top