Во Осло ќе се додели Нобеловата награда за мир

пред 5 месеци

Норвешкиот Нобелов комитет ќе ја додели денеска Нобеловата награда за мир, единствената која се прогласува и врачува во Осло. Листата со номинираните е тајна, а единствено е познато дека оваа година бројот на номинирани изнесува 318, меѓу кои се 211 поединци и 107 организации. Во обложувалниците, меѓу главните фаворити за наградата се Светската здравствена организација, шведската активистка за борба против климатските промени Грета Тунберг и организацијата за слобода на медиумите Репортери без граници. Текстот Во Осло ќе се додели Нобеловата награда за мир е превземен од А1он .

Share

DARLING in the FRANXX (https://funimationfree.com/m/Z1NA) Episode 24 at website https://funimationfree.com funimation anime of the decade

Violet Evergarden Movie Episode Preview at website https://gogoanime.be gogoanime tower of god

Scroll to Top