Во Русија за еден ден најголем број заразени од почетокот на пандемијата

пред 10 месеци

Бројот на заразени со коронавирус во Русија е зголемен за 24.822, што е најмногу за еден ден од почетокот на пандемијата, а ова е четврти пат оваа недела Москва да пријави најголем дневен биланс досега.

Исто така бројот на нови смртни случаи е најголем на дневно ниво што Русија го потврди досега – 467, пренесува ТАСС.

Претходниот најголем дневен биланс на починати беше потврден во четвртокот, кога 463 лица починаа од Ковид-19.

Во Русија досега се потврдени 2.064.748 случаи на Ковид-19. Вкупно се излекувани 1.577.435 луѓе.

Share

WCOStream: Attack No.1: Namida no Fushichou anime episode Full online free at https://wcostream.cc close enough wcostream

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Hetalia Axis Powers (Dub) (https://aniwatch.pro/m/QDGA) Episode 52

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1641348/animefreakws

Longisland: https://www.longisland.com/profile/animeflixnl

Scroll to Top