Во САД рекордни над 83.700 новозаразени од Ковид-19 од почетокот на епидемијата

пред 11 месец

Рекорден број новоинфицирани со Ковид-19 се регистрирани во САД за изминатите 24 часа – повеќе од 83.757 лица, што е за околу 6.000 повеќе од претходниот рекорд.

Претходниот рекорд беше поставен на 16 јули, кога САД пријавија 77.362 новоинфицирани лица.

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во САД се зголеми на близу 224.000, покажуваат податоците на Универзитетот Џонс Хопкинс.

САД се убедлив лидер во светот и во однос на бројот на потврдени случаи на инфекција и на бројот на смртни случаи. Инфекцијата е потврдена кај повеќе од 8,7 милиони луѓе во таа земја, што е повеќе од една петтина од регистрираните случаи во светот.

Share

Website https://wcostream.cc: Watch No Game No Life Specials wcostream Episode 6 wcostream dragon ball z

https://aniwatch.pro free anime

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Birthday Wonderland Episode Full

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimelol/

Scroll to Top