Во Србија рекордни 8.000 заразени и 48 починати во последниот ден

пред 2 месеци

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани нови 7.999 заразени со коронавирусот, што е највисока бројка досега во еден ден.

Во исто време, од последиците на Ковид-19 починале уште 48 пациенти, соопштија здравствените власти во земјата.

Во изминатите 24 часа се тестирани 22.837 луѓе, а позитивни биле нешто повеќе од 35 отсто од тестовите.

269 пациенти во српските болници се приклучени на респиратор.

Share

Watch Black Clover Episode 115 (https://kissanimeonline.com/m/o79M/ep-115) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime discord

Watch The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 2 (https://crunchyrollfree.com/m/Q2Xq/ep-2) at website https://crunchyrollfree.com. See more free crunchyroll account 2020

Scroll to Top