Во Србија рекордни 8.000 заразени и 48 починати во последниот ден

пред 10 месеци

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани нови 7.999 заразени со коронавирусот, што е највисока бројка досега во еден ден.

Во исто време, од последиците на Ковид-19 починале уште 48 пациенти, соопштија здравствените власти во земјата.

Во изминатите 24 часа се тестирани 22.837 луѓе, а позитивни биле нешто повеќе од 35 отсто од тестовите.

269 пациенти во српските болници се приклучени на респиратор.

Share

Website https://aniwatch.pro: Watch Akame ga Kill! aniwatch Episode 24 aniwatch.me

Website https://gogoanime.be: Watch Sakura Trick gogoanime Episode 12 gogoanime boku no hero

Website https://animefreak.ws: Watch Naruto the Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom animefreak Episode Full hunter x hunter animefreak

Mysterious Play OVA 2 (https://wcostream.cc/m/40LA) Episode 6

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animefreakws/

Scroll to Top