Во Србија 227 новозаразени, починале две лица

пред 5 месеци

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 227 нови случаи на коронавирус, починале уште две лица, а направени се 5.456 тестови.

Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, 22 пациенти се на респиратори.

Ова е четврти ден по ред со повеќе од 200 новозаразени лица.

Вчерашниот број од 265 нови случаи на заразени беше рекорден број во Србија од почетокот на третиот бран на епидемијата.

Поради влошената епидемиолошка слика во Србија, Кризниот штаб вчера одлучи да им забрани на локалните самоуправи да издаваат дозволи за организирање настани, Белградската арена од понеделник повторно ќе стане ковид болница, а услужните објекти се должни да имаат одговорно лице за спроведување на мерките во рамките на објектот.

Share

Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 3 at website https://animefreak.ws. See more animefreak bleach

One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free premium account 2020

Scroll to Top