Во Украина за еден ден пријавени над сто смртни случаи

пред 5 месеци

Првпат во Украина од почетокот на пандемијата со Ковид-19 регистрирани се повеќе од 100 смртни случаи за еден ден. Во изминатите 24 часа од последици од новиот коронавирус починале 108 луѓе. претходно, на 8 октомври беа регистрирани 93 смртни случаи. Од почетокот на пандемијата во Украина потврдени се 256.266 случаи, а вкупниот број на смртни случаи изнесува 4.887, а оздравеле 112.570 луѓе. Украинската Влада вчера најави дека ќе отвори дополнителен број на болници за смествување на пациентите со Ковид-19 и оти се разгледува можноста за заострување на рестриктивните мерки. Текстот Во Украина за еден ден пријавени над сто смртни случаи е превземен од А1он .

Share

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 (https://animeheaven.pro/m/wkKe) Episode 2 at website https://animeheaven.pro anime heaven au

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) (https://gogoanime.be/m/9oa3) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime 10

Scroll to Top