Во Франција скоро 8.000 нови случаи на коронавирус

пред 2 дена

Бројот на нови случаи на коронавирус во Франција е зголемен за 7.852 во изминатите 24 часа, објавија денеска француските здравствени власти. Тоа е зголемување во споредба со вчера, кога бројот на новозаболени беше 6.158, пренесува „Ројтерс“. Вкупниот број на заболени со Ковид-19 во Франција од почетокот на епидемијата е 395.104. Во изминатите 24 часа, починале 37 лица, со што вкупниот број на смртни случаи од Ковид-19 е 30.999 извор: Makfax

Share
Scroll to Top