Во Чешка над 10.000 новозаразени за еден ден, се разгледуваат нови мерки

пред 6 месеци

Во Чешка во последните 24 часа се потврдени 10.821 нов случај на вирусот Ковид-19, што е прв ден со над 10.000 инфекции од 6 ноември, соопшти Министерството за здравство.

Владата во текот на денот треба да расправа за моменталната состојба и дали ќе биде прогласено петтото, најстрого ниво на мерки против коронавирус, поради зголемениот број инфекции и хоспитализации.

Од почетокот на пандемијата во оваа земја, 10.664 луѓе починале како резултат на вирусот.

Share

4Anime 4anime anime: My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25

WCOStream wcostream spongebob: So I'm a Spider, So What? Episode 14

Scroll to Top