Во Чешка скоро 10.000 новозаразени во последните 24 часа

пред 6 месеци

Во последните 24 часа во Чешка се регистрирани 9.241 новозаразени и 225 починати од коронавирусот, соопшти денеска Министерството за здравство во Прага.

Од почетокот на пандемијата во Чешка се регистрирани вкупно 350.896 заразени и 3.654 смртни случаи од Ковид-19, меѓу население од 11 милиони жители.

Share

ANIMEFLIX animeflix safe: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 2

AnimeHeaven animehaven: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. (https://animeheaven.pro/m/0r24) Episode 1

Scroll to Top