Во Шангај евакуиран цел кварт по откривањето на три лица со коронавирус

пред 6 месеци

Станбена област во центарот на кинескиот град Шангај е евакуирана денеска по утврдувањето на најмалку три случаи на Ковид-19, први во кинеската метропола од почетокот на ноември.

Властите не прецизираа колку жители беа евакуирани во рамки на операцијата.

Двајца од идентификуваните носители на вирусот работат во различни болници и се соседи.
Автобусите се дезинфицираат, возачите со заштитни комбинезони превезуваат луѓе во центри за карантин. Неколку улици се затворени.

Шангај, со 25 милиони жители, не евидентирал локална трансмисија на коронавирус од 9 ноември.

Share

AnimeHeaven watch anime: Watch Your Lie in April Episode 16 (https://animeheaven.pro/m/EDo/ep-16)

WCOStream ben 10 alien force wcostream: Watch Attack on Titan Episode 2 (https://wcostream.cc/m/Vr/ep-2)

Scroll to Top