Во Шведска 7.240 новозаразени – најмногу за еден ден

пред 10 месеци

Шведска денеска потврди 7.240 нови случаи на Ковид-19, најмногу за еден ден од почетокот на пандемијата.

Највисокото дневно салдо во Шведска беше забележано на почетокот на месецов, кога коронавирусот беше потврден кај 5.990 лица.

Во истиот период од Ковид-19 починале уште 66 пациенти, со што вкупниот број на смртни случаи од почетокот на пандемијата се искачи на 6.406.

Стапката на смртност од Ковид-19 во Шведска, која не воведе строги мерки против епидемијата, е неколку пати поголема отколку во соседните нордиски земји, но сепак е пониска отколку во некои поголеми европски земји.

Share

Full Metal Panic! Invisible Victory Episode 12

Attack No.1 (https://animeflv.uk/m/Kj3Q) Episode 104

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Nitaboh animetv Episode Full netflix anime tv shows

Metooo: https://www.metooo.io/u/kissanimemx

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/animeflixnl

Scroll to Top