„Дан“: Закани од косовскиот нарко бос Каљменди до црногорскиот политичар Абазовиќ

пред 10 месеци

На претседателот на црногорското Граѓанско движење УРА, Дритан Абазовиќ, му се заканувал член на криминалната група на косовскиот нарко бос, Насер Каљменди, дознава неофицијално весникот „Дан“ од извор од таа партија.

Според сознанијата на „Дан“, станува збор за лице кое има црногорски документи, а живее во Косово.

Граѓанското движење УРА вчера одржа вонредна прес-конференција, на која тие соопштија дека имаат информации дека на Дритан Абазовиќ му се заканувал криминален клан од регионот. Како што објавија, еден од членовите на тој клан е црногорски државјанин. Сепак, партијата не сакаше официјално да објави за кого станува збор.

Share

Zoids Wild Senki Episode 2

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Watch Magical Girl Lyrical Nanoha StrikerS Episode 26

Watch Genma Wars Episode 13

Utellstory: https://www.utellstory.com/profile/stories/76929

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimebe/about

Scroll to Top