Дендиас на средби во Берлин

пред 11 месец

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас денеска е во посета на Берлин, каде што ќе оствари средби со неговиот германски колега Хајко Мас, со претседателот на Бундестагот Волфганг Шојбле, како и со претставници на Комисиите за надворешни работи и за европски работи во Бундестагот, јави дописничката на МИА од Атина.

Од Министерството за надворешни работи на Грција соопштуваат дека на средбите се очекува да стане збор за прашања од билатерален и регионален интерес, со акцентот ставен на случувањата во Источниот Медитеран, на германското претседателство со ЕУ, како и на други теми од европски интерес.

Share

https://animetv.cc anime tv free streaming

Website https://kissanime.mx: Watch Science Fell in Love, So I Tried to Prove It (Dub) kissanime Episode 12 kissanime real website

Website https://twistmoe.net: Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - I. Presage Flower (Dub) twistmoe Episode Full online anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Super Dragon Ball Heroes Special Arc animeheaven Episode 2 watch anime online

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/kissanimemx/

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Scroll to Top