Ден Розенфeлд е новиот шеф на Кабинетот на Борис Џонсон

пред 10 месеци

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Ден Розенфилд, деловен консултант и поранешен функционер во Министерството за финансии, за нов шеф на кабинетот, по оставката на Доминик Камингс.

Камингс, кој поднесе оставка на почетокот на овој месец, се сметаше за иницијатор на стратегијата на Џонсон за брегзит и повеќе други прашања, а многумина неговото заминување го сметаа за шанса да се „ресетира“ британскиот лидер.

Во соопштението од Кабинетот на Џонсон се наведува дека Розенфилд ќе стапи на должност на 1 јануари.

Share

Kuiba Zhi Shu Tu Episode 3

Watch Taiko Drum Master Episode 4

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Peace Maker Kurogane (https://wcostream.cc/m/bL7q) Episode 24

Heromachine: http://www.heromachine.com/forums/users/animefreakws/

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1437334.page

Scroll to Top