Дејвид Кеслер ќе ја предводи програмата за вакцинација во САД, одлучи Бајден

пред 5 месеци

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден го избра Дејвид Кеслер, поранешен шеф на Администрацијата за храна и лекови (ФДА), за да помогне во водењето на федералната програма за вакцинација против Ковид-19, објави Њујорк Тајмс, повикувајќи се на преодни службеници.

Кеслер, педијатар и адвокат, кој беше на чело на ФДА под претседателите Џорџ В. Буш и Бил Клинтон, ќе го замени Монсеф Слауи како главен советник за операцијата наречена „Warp Speed“.

Кеслер беше копретседател на пандемискиот советодавен одбор на Бајден.

Share

GoGoAnime weathering with you gogoanime: High School DxD (https://gogoanime.be/m/yez) Episode 12

AnimeHeaven animes online: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://animeheaven.pro/m/y2Xo) Episode 13

Scroll to Top