Дмитрев: Вакцината „Спутник V“ наскоро ќе биде одобрена во 25 земји

пред 8 месеци

Првиот човек на рускиот независен инвестициски фонд РДИФ, Кирил Дмитрев, изјави денеска дека руската вакцина „Спутник V“ во следните неколку недели ќе биде одобрена за употреба во 25 земји од светот.

-Нашата вакцина „Спутник V“ досега е регистрирана во 14 земји, а во следните неколку недели ќе биде одобрена во уште 25 земји, рече Дмитрев за време на видео конференција на Светскиот економски форум во Давос, пренесуваат британските медиуми.

Share

Watch Dragon Collection Episode 51

Pokemon: The Mastermind of Mirage Pokemon (Dub) (https://aniwatch.pro/m/3BNB) Episode Full

Baki: The Great Raitai Tournament (Dub) (https://4anime.biz/m/7VYM) Episode 13

Website https://animedao.nl: Watch Kyokou Suiri Mini Anime animedao Episode 14 tokyo ghoul animedao

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/animeflixnl/

Digi: https://www.digi.com/support/forum/user/gogoanimelol

Scroll to Top